Logowanie do Strefy nauczyciela

Zapomniałeś login?

Zapomniałeś hasło?

Kalendarium 2014/2015

nie przegapKalendarz zebrań, dni wolnych, egzaminów i innych wydarzeń Czytaj całość...

Projekt edukacyjny 2014/2015

Propozycje tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2014/2015 >> pobierz

Podręczniki 2014/2015

Szkolny wykaz podręczników obowiązujących w Zespole Szkół Nr 3 na rok szkolny 2014/2015. >> pobierz

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Konkursy!

konkursyGimnazjalisto!
Zapraszamy do udziału
w naszych konkursach!

Nasz kanał na Youtube!

Ostatnio na Youtube

Piknik Rodzinny - 27.09.2014 Śprzątanie Świata Jak zrobić kulistą bombkę

Zagłosuj na nas!

przyjazna szkoła

Odsłon artykułów:

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Rekolekcje Wielkopostne

rekolekcjeCzas Wielkiego Postu to czas przemiany serca. Wielką pomocą duchową w dobrym przeżyciu postu są rekolekcje, które w naszej szkole odbyły się w dniach 19 - 21 marca. Tematem przewodnim tegorocznych dni rekolekcyjnych był "Ks. Jerzy Popiełuszko - człowiek wiary i odwagi". Pierwsze dwa dni rekolekcji, uczniowie pod opieką nauczycieli, przeżywali w parafii Najświętszego Zbawiciela.Trzeci dzień został zorganizowany w szkole. Scenariusz został opracowany przez siostry Orionistki ze współudziałem katechetów. Uczniowie mieli możliwość poznać bliżej

postać błogosławionego księdza Jerzego. Siostry przygotowały pokaz multimedialny, drobne inscenizacje, angażując przy tym uczniów. Różnorodność form i metod aktywizujących doprowadziła do sporego zaangażowania uczestników szkolnych rekolekcji. Poszczególne części scenariusza przeplatane były przerywnikami muzycznymi, które uczniowie chętnie wykonywali wykonując przy tym różnorakie gesty. Najważniejszym punktem szkolnego spotkania z bł. ks. Jerzym było wniesienie Krzyża, Biblii oraz flagi biało - czerwonej - symboli prawdy, wierności oraz wolności przy śpiewie pieśni patriotycznej "Nie rzucim Chryste świątyń Twych". Znaczącym gestem było ucałowanie krzyża oraz flagi państwowej przez p. dyr. Marię Krasucką. Na zakończenie celebracji, uczniowie w symbolicznym geście złożyli pod obrazem błogosławionego, biało - czerwone goździki, które wcześniej wykonali z pomocą wychowawców. Za wszelkie dobro, okazane zarówno w kościele jak i w szkole składamy serdeczne podziękowanie.

• 2ZSNr3
  • 3ZSNr3