Logowanie do Strefy nauczyciela

Zapomniałeś login?

Zapomniałeś hasło?

Kalendarium 2017/2018

nie przegapKalendarz zebrań, dni wolnych, egzaminów i innych wydarzeń Czytaj całość...

Podręczniki 2017/2018

Szkolny wykaz podręczników obowiązujących w Zespole Szkół Nr 3 na rok szkolny 2017/2018. >> pobierz

Jesteśmy na Facebook

Jesteśmy też tutaj!

Zespół Szkół Nr 3

ZSnr3 Zapoznaj się ze wszystkimi typami szkół, które wchodzą w skład naszej placówki.

Wsparcie

Koła zainteresowańPo zajęciach oferujemy uczniom uczestnictwo
w kołach zainteresowań.

Nasz kanał na Youtube!

Ostatnio na Youtube

Ślubowanie klas pierwszych SBIs i SPP Mistrz Pięknego Czytania

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Odsłon artykułów:

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice Zespołu Szkół nr we Włocławku zapraszają na Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych "W każdym z nas anioł jest".

W programie m.in.:

• "Nie boję się niepełnosprawności" montaż słowno - muzyczny,
  • Spektakle i inscenizacje w wykonaniu uczniów i rodziców,
  • "Podróż przez cztery pory roku" występy uczniów i nauczycieli,
  • "Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych" pokaz filmowy.

ZAPRASZAMY do spędzenia tego szczególnego dnia razem z nami ❤❤❤

Rekolekcje Wielkopostne

rekolekcjeCzas Wielkiego Postu to czas przemiany serca. Wielką pomocą duchową w dobrym przeżyciu postu są rekolekcje, które w naszej szkole odbyły się w dniach 19 - 21 marca. Tematem przewodnim tegorocznych dni rekolekcyjnych był "Ks. Jerzy Popiełuszko - człowiek wiary i odwagi". Pierwsze dwa dni rekolekcji, uczniowie pod opieką nauczycieli, przeżywali w parafii Najświętszego Zbawiciela.Trzeci dzień został zorganizowany w szkole. Scenariusz został opracowany przez siostry Orionistki ze współudziałem katechetów. Uczniowie mieli możliwość poznać bliżej

postać błogosławionego księdza Jerzego. Siostry przygotowały pokaz multimedialny, drobne inscenizacje, angażując przy tym uczniów. Różnorodność form i metod aktywizujących doprowadziła do sporego zaangażowania uczestników szkolnych rekolekcji. Poszczególne części scenariusza przeplatane były przerywnikami muzycznymi, które uczniowie chętnie wykonywali wykonując przy tym różnorakie gesty. Najważniejszym punktem szkolnego spotkania z bł. ks. Jerzym było wniesienie Krzyża, Biblii oraz flagi biało - czerwonej - symboli prawdy, wierności oraz wolności przy śpiewie pieśni patriotycznej "Nie rzucim Chryste świątyń Twych". Znaczącym gestem było ucałowanie krzyża oraz flagi państwowej przez p. dyr. Marię Krasucką. Na zakończenie celebracji, uczniowie w symbolicznym geście złożyli pod obrazem błogosławionego, biało - czerwone goździki, które wcześniej wykonali z pomocą wychowawców. Za wszelkie dobro, okazane zarówno w kościele jak i w szkole składamy serdeczne podziękowanie.

• 2ZSNr3
  • 3ZSNr3